Opolski Konkurs „RCRE LEGO WEDO 2015” - 23.03.2015

23 marca 2015 roku odbył się Opolski Konkurs „RCRE LEGO WEDO 2015”. Impreza odbyła się w ramach programu Fascynujący Świat Nauki i Technologii, w którym uczestniczy większość szkół województwa opolskiego. W pierwszej edycji konkursu brało udział około 80 uczestników, a tym samym blisko 40 zespołów. Naszą szkołę reprezentowali czwartoklasista Filip Kochański i piątoklasista Michał Bohun. Byli jednymi z młodszych zawodników. Co ciekawe nasz powiat był reprezentowany tylko przez dwie szkoły, naszą i Szkołę Podstawową nr 4 w Namysłowie. Opiekunem obu drużyn był Tomasz Śniadecki.

Zawody trwały bardzo długo, bo ponad trzy godziny. Uczestnicy musieli rozwiązać trzy zadania problemowe. Pierwsze polegało na zbudowaniu i zaprogramowaniu samolotu według wzorca, druga konkurencja polegała na zbudowaniu dźwigu i zaprogramowaniu go z użyciem czujnika odległości, natomiast trzecia konkurencja polegała na zbudowaniu mini placu zabaw i uruchamianie go przy pomocy jednego silnika i czujnika.  Filip i Michał poradzili sobie z zadaniami bardzo dobrze, jednak konkurencja był ogromna. Chłopaki otarli się o podium, ale, jak sami stwierdzili, dobrze się bawili. I to jest najważniejsze! Ciszy fakt, że nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą gminę i powiat. Szczere gratulacje chłopaki i do zobaczenia, mam nadzieję, w przyszłym roku.