Sukces Krystiana Zawierty i Martyny Staszczyszyn w konkursie plastycznym: „W trosce o nasze bezpieczeństwo” - 21.04.2016

Dnia 21 kwietnia 2016 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie odbyło się rozstrzygnięcie XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo” (etap powiatowy). Celem konkursu było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy.

Konkurs miał na celu przede wszystkim zainteresowanie problemem, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Poprzez sztukę można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz nauczyć prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Uczniowie naszej szkoły brali już udział w poprzednich edycjach konkursu, również osiągając wysokie wyniki. W tegorocznej edycji jednak sukces był niebywały! Krystian Zawierta zajął I miejsce wśród wszystkich uczniów powiatu z kl. IV-VI, natomiast Martyna Staszczyszyn zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów artystycznych.