Recytujemy wiersze naszych poetów-27.04.2016

„Recytujemy wiersze naszych poetów” pod takim hasłem dnia 27 kwietnia odbył się konkurs recytatorski w bibliotece szkolnej. Uczniowie klas I, III, IV i V recytowali wiersze wybranych przez siebie poetów. Poziom prezentacji wierszy był bardzo wysoki.

Konkurs pięknego czytania - 21.04.2016

21 kwietnia 2016r. w Bibliotece Publicznej w Namysłowie odbył się konkurs czytelniczy pt. „ Pięknie czytam” dla klas I-III oraz rozstrzygnięto konkurs czytelniczo- plastyczny w ramach projektu „Książki Naszych Marzeń” dla klas IV-VI.

Turniej ortograficzno-sprawnościowy "GŻEGŻÓŁKI PRZEWRÓT W PRZÓD"-17.03.2016

Z roku na rok coraz trudniej przychodzi uczniom opanowanie prawideł polskiej ortografii. Trudno znaleźć pisemną pracę uczniowską całkowicie wolną od błędów. Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić w naszej szkole nietypową lekcję nauki ortografii w sali gimnastycznej. Okazało się, że taka forma nauki niezmiernie mobilizuje uczniów do pracy.

Więcej zdjęćtutaj

V Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poezji Dziecięcej" - 09.03.2016

Dnia 9 marca 2016 r. o godz. 9.00 w auli Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza  w Namysłowie już po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezji  dziecięcej”. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na większym forum oraz poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów literacko - poetyckich.

Szkolny konkurs pięknego czytania-01.03.2016

W roku szkolnym 2015/2016 przystąpiliśmy do programu pt. „Książki naszych marzeń”. W związku z tym dnia 1 marca 2016r. przeprowadzono w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem: „Magia Książki”. Uczniowie mieli do dyspozycji kilkanaście nowych książek do wyboru. Zadaniem uczniów było przeczytanie wybranego przez siebie fragmentu tekstu. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas I,III,IV i V. Wcześniej uczniowie ćwiczyli pilnie głośne czytanie tekstu w domu oraz w szkole z pomocą wychowawcy oraz nauczyciela polonisty.

Więcej zdjęć tutaj

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii 2015" - 27.05.2015

Dnia 27 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii 2015".
Do konkursu stanęło 7 uczniów. Przedstawiciele szkół zostali wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych. Naszą szkołę reprezentowała Martyna Witek, uczennica klasy VI, która zajęła III miejsce zdobywając 80/98 punktów.
Gratulujemy!!

Sukces Martyny Witek - 07.01.2015

Dnia 07 stycznia 2015 r. odbył się Wojewódzki Konkursu Polonistyczny Szkół Podstawowych Województwa Opolskiego – etap gminny. Uczestnicy zmierzyli się z arkuszem składającym się z 6 części, który zawierał zadania otwarte i zamknięte. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI – Martyna Witek, która zdobyła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy sukcesu i życzmy powodzenia w kolejnym etapie!

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezji dziecięcej” - 10.12.2014

10 grudnia 2014 r. już po raz czwarty w  Zespole Szkół Specjalnych im. A. Mickiewicza w Namysłowie odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezji dziecięcej”. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich  poetów dziecięcych: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej. Uczniowie z poszczególnych szkół zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Łącznie w konkursie wzięło udział 17 uczniów. Komisja dokonała oceny i wyłoniła laureatów.     I miejsce zdobył nasz uczeń Marcin Lubojański. Wyrecytował wiersz Marii Konopnickiej „Kukułeczka”.     III miejsce zdobyła Gabriela Matkowska, która zaprezentowała wiersz, pt.  „Pranie”.

Gratulujemy zwycięzcom.

III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej - 5.12.2013

Dnia 5 grudnia 2013 r. o godz. 9.00 w auli Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza  w Namysłowie już po raz trzeci odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezji  dziecięcej”. Celem konkursu była m.in. popularyzacja literatury dziecięcej, umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na większym forum oraz poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów literacko-poetyckich.  Jury konkursu oceniało umiejętności interpretacyjne, dykcję, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.