Wskazówki dla rodziców

DRODZY RODZICE,

Pobyt dziecka w domu może być wykorzystany na wspomaganie jego rozwoju, zgodnie ze wskazówkami nauczycieli. Ważne jest, aby dbać o zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa, m. in. przez układanie wspólnie z dzieckiem planu dnia, wyznaczenie czasu na naukę i terapię, w którym wykonuje zadania i ćwiczenia zalecane przez nauczycieli  i terapeutów.

WARTO PAMIĘTAĆ, ŻE:

• pozytywny kontakt z dzieckiem jest podstawowym warunkiem efektywnej pracy,
  • każde dziecko posiada swoiste uzdolnienia i ograniczenia, własne tempo i rytm rozwoju,
  • wszystkie postępy dziecka powinny być wzmacniane pozytywnie.

Pamiętajcie, że Wasza rodzicielska miłość, cierpliwość, mądrość oraz znajomość potrzeb i możliwości dziecka są Waszymi najlepszymi pomocnikami.