Raport z ewaluacji 2014/2015

EWALUACJA ZEWNĘTRZNA

W dniach 15- 19 września 2014 r. Kuratorium Oświaty w Opolu przeprowadziło w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Kamiennej ewaluację zewnętrzną mającą na celu ustalenie poziomu spełniania przez szkołę wymagań zawartych w  rozporządzeniu MEN z dnia 07.10.2009 r.

Poziomy:

Poziom E – oznacza niski stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

Poziom D – oznacza podstawowy stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

Poziom C – oznacza średni stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

Poziom B – oznacza wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

Poziom A – oznacza bardzo wysoki stopień wypełniania wymagania przez szkołę.

W szkole przeprowadzono ewaluację zewnętrzną w następujących wymaganiach:

Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej  – poziom B

Szkoła wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji – poziom B

Szkoła, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych   poziom B

WNIOSKI:

1. Nauczyciele w sposób świadomy wykorzystują wyniki diagnozy wstępnej uczniów na każdym etapie kształcenia, badań zewnętrznych i ewaluacji wewnętrznej, które są podstawą do wdrażania wniosków, a monitorowanie podejmowanych  przez nich działań doskonalących, daje wiedzę o zachodzących procesach edukacyjnych.
  2. Nauczyciele na bieżąco i cyklicznie monitorują i analizują osiągnięcia każdego ucznia, co sprzyja formułowaniu wniosków i wdrażaniu działań uwzględniających indywidualizację procesu nauczania oraz specyficzne potrzeby uczących się. W widoczny sposób przyczyniają się one do wzrostu efektów kształcenia.
  3. Rozpoznawanie przez nauczycieli możliwości i potrzeb uczniów, wykorzystywanie aktywnych metod i form pracy oraz realizowanie działań antydyskryminacyjnych o charakterze profilaktycznym sprzyja uczeniu się dzieci.
  4. Systematyczna współpraca szkoły z organizacjami i instytucjami świadczącymi poradnictwo i pomoc uczniom wpływa korzystnie na ich wszechstronny rozwój.

Pełny raport z ewaluacjitutaj