Wyjazd na międzynarodowy mecz w piłce ręcznej juniorów młodszych do lat 17 Polska-Austria - 3.05.2015

3 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w meczu międzypaństwowym juniorów młodszych do lat 17 w piłce ręcznej pomiędzy Polską a Austrią w Opolu Nasi uczniowie wyprowadzali zawodników Austrii i Polski. Na początku wszyscy sportowcy wykonywali rozgrzewkę, po której nastąpiła prezentacja obu drużyn. Odśpiewano hymny państwowe i rozpoczął się mecz, który obfitował w wiele ciekawych akcji, zarówno ze strony gości oraz gospodarzy.

Galeria zdjęćtutaj

oraz dwa filmy z tego meczu:

Spotkanie wygrali Polacy wynikiem 29:26. Była to ciekawa lekcja wychowania fizycznego z tematyki  piłki ręcznej. Dzieci poznały elementy techniki, taktyki gry, zasady sędziowania oraz zasady gry fair play i kulturalnego kibicowania. Po zakończeniu meczu wszyscy otrzymali pamiątkowe autografy zarówno od polskich jak i austriackich sportowców . Zawodnicy złożyli autografy na koszulkach uczniów. Potem wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia. Na pamiątkę udziału uczniów Szkoły Podstawowej w Kamiennej otrzymaliśmy pamiątkową koszulkę z podpisami wszystkich polskich zawodników. To był niesamowity dzień, który na pewno pozostanie w pamięci wielu dzieci.