Historia naszej szkoły cz. I

Tematem  przewodnim pierwszej grupy, której opiekunem była Marta Marcinkiewicz i Krystyna Farion  była „Historia naszej szkoły”. Przed przystąpieniem do projektu uczniowie wraz z koordynatorem Panią Martą Marcinkiewicz wyruszyli na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Brzegu, aby zapoznać się z pracą żołnierzy. Dzięki tej wycieczce zrozumieli, jak cennego patrona posiada ich szkoła.

Ponadto poprzez wywiady z emerytowanymi nauczycielami, tworzenie posterów o historii wojska, zbieranie zdjęć z dawnych lat, uczniowie w ciekawy sposób poznawali historię swojej szkoły. Metoda projektu należy do metod aktywizujących i pozwala na łączenie różnych treści w spójną całość. Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie zostali zainspirowani do pracy twórczej i samodzielności w działaniu, aby w życiu codziennym móc praktycznie zastosować  zdobytą wiedzę i umiejętności.