Historia naszej szkoły cz. II

Druga grupa, której opiekunami byli Pani Lucyna Baliga oraz Pan Andrzej Mazurek realizowali scenariusz zajęć pt.: „Las bez tajemnic”. Udział w projekcie umożliwił uczniom poznanie flory, fauny oraz zagrożeń okolicznych lasów. Pomógł też zrealizować zamiłowania przyrodnicze, plastyczne i fotograficzne.

Uczniowie przygotowali m.in. plakat zachęcający do odpoczynku w lesie oraz przedstawiający warstwową budowę lasu, albumy drzew i zwierząt leśnych, wydali gazetkę pt.: „Zielony las”. Do wzięcia udziału w projekcie została zaproszona również Pani Małgorzata Lizurej z Nadleśnictwa Namysłów, która ukazała uczestnikom piękno pobliskiego lasu przeprowadzając zajęcia terenowe. Metoda projektów, jako innowacyjna metoda kształcenia i wychowania sprzyja wszechstronnemu rozwojowi jednostki. Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, pogłębiając swoją wiedzę i zainteresowania. Mamy nadzieję, że nie po raz ostatni podjęliśmy się takiego przedsięwzięcia.