Do rodziców, którzy mają czasem dość wszystkiego

Szkoły i przedszkola nadal pracują zdalnie, a to nakłada na rodziców dodatkowe obowiązki opiekuńcze, dla wielu – w połączeniu z pracą zawodową. Wszyscy wiemy, że to wymaga dużej elastyczności, którą nie każdy posiada, zwłaszcza że część z nas ma więcej niż jedno dziecko i nie każde z nich posiada swój  własny komputer czy telefon. Wtedy jedno dziecko trzeba zająć jednym, drugie drugim, trzecie trzecim, a dla części z nas komputer też jest potrzebny do pracy…

Więcej informacjitutaj

Teoretycznie starsze dzieci powinny radzić sobie same, jednak uwierzcie mi: te techniki codziennego radzenia sobie w szkole, które nasze dzieci w sobie rozwinęły, nie zawsze mają zastosowanie w nauce zdalnej. Nawet starsi uczniowie, nawet ci dotychczas samodzielni, mogą nie radzić sobie z organizacją czasu w warunkach pracy zdalnej. Ponadto szum i hałas w szkole jest inną dystrakcją uwagi, niż młodsze rodzeństwo domagające się bliskości, czy dostępność gier w zasięgu zaledwie paru kliknięć w pustym pokoju.  Co robić?

Autor: Agnieszka Marciniak, psycholog