Test mitologiczny - 18.06.2014

18. 06. 2014 r. w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie odbył się konkurs pt. „Wyprawa po Złote Runo”. Tematem konkursu była mitologia. Do zmagań stawiły się trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej z Kamiennej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - tutaj

Konkurencje osnute były wokół zdarzeń w micie o wyprawie Jazona i Argonautów po złote runo. Zadaniem uczestników m.in. było przejście przez pojedynek szczegółowych pytań ze znajomości mitów, łączenie w pary imion mitycznych zakochanych, rozszyfrowanie hasła zapisanego w języku starogreckim, znajomość mitologizmów  i umiejętność ich przedstawienia za pomocą gestów oraz konkurencja sportowa, w której zawodnicy przeciskali się przez ucho igielne, biegli po „rozżarzonych węglach” z woreczkiem na głowie i inne po to, by na finiszu zdobyć złote runo. Po trudnych zmaganiach nasza drużyna, w składzie: Martyna Witek, Radosław Stefanów, Mateusz Szyporta i Radosław Dzwoniarek, zajęła I miejsce. Otrzymała przepiękną książkę „Mitologie świata”, statuetkę zwycięstwa oraz dyplom. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, gdyż wykazali się ogromną wiedzą z zakresu mitologii.