Nowe Technologie Na Usługach Edukacji

Projekt systemowy nr POKL.09.01.02-16-075/11  współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Edukacja ku Przyszłości

Cel główny projektu:

Wsparcie programów rozwojowych szkół z terenu woj. opolskiego ukierunkowane na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz podnoszenie jakości procesu kształcenia z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Cele szczegółowe:

• zwiększenie zainteresowania uczniów nauką, przedmiotem lub grupą przedmiotów.
  • przygotowanie nauczycieli do prowadzenia lekcji i zajęć dodatkowych dla uczniów z wykorzystaniem narzędzi TIK,
  • realizacja zajęć dodatkowych dla uczniów ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych w zakresie TIK,
  • praktyczne zastosowanie współczesnych technologii w edukacji,
  • wdrożenie innowacyjnych form nauczania z wykorzystaniem TIK,

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w  ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „EDUKACJA KU PRZYSZŁOŚCI”  - Nowe Technologie Na Usługach Edukacji. Głównym jego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu. Celem tego projektu było zorganizowanie dla uczniów zajęć pozalekcyjnych, podczas których mogli oni korzystać z nowoczesnych technologii komputerowych i informacyjnych. W projekcie wzięły udział dwie grupy uczniów z klasy IV, V i VI.