Szkolne Koło Wolontariatu


Miło nam poinformować, że roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole powstało Szkolne Koło Wolontariatu. Ideą działania szkolnego wolontariatu będą słowa Matki Teresy z Kalkuty:Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością."

 Drogi Uczniu, jeśli chcesz:

  • nauczyć się dzielenia dobrem, które masz w sobie… 
  • dostrzec, jak wiele posiadasz i to docenić…
  • twórczo spędzić czas wolny…

ta propozycja jest właśnie dla Ciebie! Wstąp do Szkolnego Koła Wolontariatu!  Spotkania wolontariatu odbywają się w poniedziałki na ósmej godzinie lekcyjnej w sali nr 14. Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w prace Szkolnego Koła Wolontariatu. 

 Opiekunowie SKW

W ramach Szkolnego Koła Wolontariatu zachęcamy do pomocy podopiecznej Fundacji  „Pomóż i Ty”. Aby pomóc Oliwii spełnić jej marzenia i ułatwić rehabilitację wystarczy zakupić „cegiełkę”* u opiekuna SKW. Najmniejszy koszt cegiełki to 2zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacji. 

* kalendarzyk kieszonkowy na rok 2018, pomoce z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, geografii, historii itp.

 

 

Wizyta w Domu Dziecka w Namysłowie

„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.  

W naszej szkole w ramach Wolontariatu odbyła się zbiórka odzieży oraz artykułów higienicznych dla podopiecznych Domu Dziecka w Namysłowie. Zebrane rzeczy zostały przekazane 27 lutego 2018 roku...

NA GÓRĘ