Kółko teatralne

„Świat jest teatrem, a człowiek aktorem

Wchodzi na scenę i ze sceny schodzi”.

W. Szekspir

Kółko teatralne (klas IV-VI) odbywa się raz w tygodniu. Nasz teatr odbiega od powszechnie przyjętych konwencji, obok inscenizacji są zabawy sceniczne, kabarety. Poprzez edukację sceniczną kształtuje się osobowość dziecka, a kontakt ze sztuką staje się źródłem osobistych przeżyć, uwalnia emocje, rozładowuje napięcie, wyzwala aktywność i kreatywność dziecięcą.

Dzięki nim uczniowie:

• ćwiczą poprawną wymowę,
  • uczą się słuchania i zapamiętywania,
  • zdobywają podstawy ekspresji scenicznej,
  • wzbogacają swój język,
  • ćwiczą układ choreograficzny,
  • pokonują nieśmiałość, stres.

Swoimi występami umilamy imprezy i uroczystości szkolne. Przedstawienia prezentowane na forum szkoły i środowiska, zarówno przed widownią dziecięcą, jak  i dorosłą, cieszą się uznaniem.

Zapraszamy w czwartki o godz.13.50-14.35

Marta Pilszak