KLASA Z DREWNA- Sukces projektowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamiennej! - 05.10.2023

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza placówka jest jedną ze 106 laureatów w konkursie „Klasa z drewna”. Opracowany przez nas projekt pt.: „Aleja Lipowa- pszczela oaza”https://www.cilp.lasy.gov.pl/konkurs-klasa-z-drewna został wybrany przez komisję konkursową Lasów Państwowych. Wartość naszego projektu opiewa na kwotę blisko 100 000,00 zł, a środki te pochodzą z Funduszu  Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Celem konkursu było propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku.

Zgodnie z naszym projektem, już niedługo na terenie szkoły w Kamiennej oraz przedszkola w Bukowie Śląskiej zostaną postawione wiaty edukacyjne wraz z wieloma materiałami dydaktycznymi o tematyce pszczelarskiej. Dzięki temu nasi uczniowie i wychowankowie poszerzą swoją wiedzą na tematów lasów, roślin miododajnych oraz życia pszczół. Nauczyciele naszej placówki będą realizować szereg zajęć dydaktycznych z przyrody, biologii, edukacji wczesnoszkolnej oraz zajęć pozalekcyjnych mających na celu przybliżenie znaczenia lasu, pszczół i ich ważnego wpływu na środowisko naturalne. Wszystkie działania edukacyjne odbędą się przy współpracy Nadleśnictwa w Namysłowie, lokalnych pszczelarzy oraz Kół Gospodyń Wiejskich.