Jesteś tutaj:
  2. Jadłospis

15.04.2024 - 19.04.2024

15.04.2024

1. ROSÓŁ Z WARZYWAMI I MAKARONEM , CHLEB (kurczak, marchewka, seler, por, pietruszka, sól, pieprz, makaron , chleb)

2. RYŻ Z POLEWĄ TRUSKAWKOWĄ (ryż, truskawki mrożone, śmietana, jogurt naturalny, cukier puder, cukier waniliowy)

16.04.2024

1. UDKO PIECZONE,  ZIEMNIAKI ( pałki z kurczaka, przyprawa do kurczaka, sól, pieprz, papryka słodka, czosnek, olej, ziemniaki, masło, mleko)

2. MARCHEWKA Z GROSZKIEM (marchewka, groszek konserwowy, sól, pieprz, masło)

3. KOMPOT TRUSKAWKOWY

17.04.2024

1. ŁAZANKI Z KIEŁBASĄ, BOCZKIEM (kiełbasa śląska, boczek wędzony, kapusta biała, sól, marchewka, pietruszka, pieprz, makaron świderki)

2. HERBATA  Z CYTRYNĄ

3. JABŁKO

18.04.2024

1. GULASZ WIEPRZOWY Z KASZĄ JĘCZMIENNĄ  (łopatka, cebula, sól,  pieprz, czosnek, śmietana, mąka pszenna,  papryka słodka,)

2. OGÓREK KISZONY

3. KOMPOT TRUSKAWKOWY

19.04.2024

1. RYBA PIECZONA, ZIEMNIAKI (Filet z miruny, bułka tarta, jajka, olej, sól, pieprz, masło, mleko, koperek)

2. SURÓWKA Z KAPUSTY KISZONEJ(kapusta kiszona, cebula, pietruszka nać, olej, pieprz, sól, marchewka)

3. KOMPOT WIELOOWOCOWY(borówka, porzeczka, jabłko, malina)

Numer

alergenu

Nazwa alergenu

1. Zboża  zawierające gluten:  pszenica, jęczmień, owies, orkisz, kamut
2. Skorupiaki  i produkty pochodne
3. Jaja i produkty pochodne
4. Ryby i produkty pochodne
5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne
6. Soja  i  produkty pochodne, z wyjątkiem:
7. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą), z wyjątkiem:
8. Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, pistacje, orzechy makadamia lub Queensland
9. Seler i produkty pochodne
10. Nasiona sezamu i produkty pochodne
11. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10mg/kg lub10mg/litr
12. Łubin i produkty pochodne
13. Mięczaki i produkty pochodne

-Jadłospis w szczególnych sytuacjach może ulec zmianie-