„Miodowe zmagania kulinarne”-realizacja zajęć w ramach projektu „Klasa z drewna ”-16.11.2023

W dniu dzisiejszym, tj. 16.11.2023 kontynuując realizację projektu pt.: „Aleja Lipowa- pszczela oaza” organizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna” z którego środki   pochodzą z Funduszu  Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, miały miejsce „Miodowe zmagania kulinarne”. Nasze zaprzyjaźnione Koła Gospodyń Wiejskich z Kamiennej i Rychnowa przygotowały doskonały poczęstunek.

Pani Katarzyna Bartosik z Koła Gospodyń w Kamiennej, poprowadziła prelekcję na temat wszechstronności wykorzystania miodu w kuchni, w szczególności:

• miodu leśnego- który  pozyskiwany jest z nieprzebranego bogactwa roślinności leśnej, drzew miododajnych i jest nieocenionym darem lasu,
  • miodu lipowego- który jest jednym z najszlachetniejszych i najlepszych miodów, zarówno pod względem smaku, jak i właściwości.

Nasi uczniowie ze smakiem wysłuchiwali kolejnych opowieści o właściwości miodu, by chętnie przejść do degustacji !

Koło Gospodyń Wiejskich w Kamiennej przygotowało:

• zdrową przekąskę- jogurt, miód, granola, owoce suszone: żurawina, rodzynki a wszystko to podane  w towarzystwie świeżych owoców – borówek, bananów i domowego dżemu truskawkowego.
  • koktajl bananowy-jogurt, miód płatki owsiane, banany

Natomiast nasze Rychnowianki z Koła Gospodyń Wiejskich w Rychnowie przygotowały:

• pieczone jabłka z miodem,
  • pierniczki,
  • ciasto miodowe,
  • herbatkę z miodem i cytrusami,
  • orzechy w miodzie.

Kierujemy nasze słowa podziękowań na ręce kochanych Gospodyń, za to ze zawsze możemy na Was liczyć! Za to, że tak profesjonalnie przygotowały się do warsztatów a buzie naszych uczniów, ulepione miodem z radością próbowały kolejnych pyszności. Tu potwierdza się Wasza dewiza- Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe!

Dziękujemy!!!