„Miodowe zmagania kulinarne - część 2”-realizacja zajęć w ramach projektu " Klasa z drewna "- 24.11.2023

Dalsze działania projektu pt.: „Aleja Lipowa- pszczela oaza” organizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna” z którego środki pochodzą z Funduszu  Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Dziś, tj. 24.11.2023 r. odbyła się druga część „Miodowych zmagań kulinarnych”. Tym razem wychowankowie przedszkola w Bukowie Śląskiej wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bukowie Śląskiej.

Pani Violetta Rychlik i pani Monika Pokutycka rozmawiały z dziećmi na temat roślin miododajnych w polskich lasach, tego skąd się bierze miód i jak możemy go wykorzystać na co dzień. Aby zwizualizować dzieciom temat rozmowy, pani Violetta przeczytała dzieciom bajkę o misiu łakomczuszku, który uwielbia miodek. Dzieci z przyjemnością wysłuchały bajeczkę, chętnie z paniami rozmawiały, a na koniec nasze małe łasuszki degustowały przekąskę przygotowaną przez panie z KGW Bukowa Śląska. Serdecznie dziękujemy pani Violetce i pani Monice!