Pszczoły chcą mieszkać w lesie-realizacja zajęć w ramach projektu „Klasa z drewna ” 23.11.2023

W dniu 23 listopada 2023 r. również uczniowie klasy 2 wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Aleja Lipowa- pszczela oaza” organizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna” którego środki pochodzą z Funduszu  Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Uczniowie mieli możliwość poznać zawód Bartnika, na podstawie filmu edukacyjnego Bartnicy Sudetów. Uczniowie dowiedzieli się również co my, i nasi rodzice, możemy zrobić w życiu codziennym, aby ratować pszczoły. Rozmowa oparta była na grafice: Światowy Dzień Pszczół pochodzącej ze strony internetowej Lasów Państwowych, dzieci opowiadały również jak możemy pomóc pszczołom w oparciu o inne grafiki ze strony internetowej Lasów Państwowych.

Uczniowie, korzystając z drewnianej altany oraz jej bogatego wyposażenia, miały możliwość pracować metodą stacji, co cieszyło się dużym uznaniem wśród uczniów. Chętnie przystępowały do zadań, w których kolejno zmieniali się zadaniami przy ławostołach. Entuzjazm tą formą lekcji sprawił, iż z pewnością wrócimy do altany jeszcze nie raz!