Rośliny miododajne w lesie-realizacja zajęć w ramach projektu „Klasa z drewna ” 21.11.2023

W dniu 21 i 22 listopada 2023 r. zostały przeprowadzone zajęcia w klasie 8 w ramach realizacji projektu „Aleja Lipowa- pszczela oaza” organizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna” którego środki pochodzą z Funduszu  Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Na pierwszej godzinie zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt: „Niesamowite gatunki roślin w lasach – Lasy Państwowe”, a także drugi film „Drzewa i krzewy miododajne – Dzikie pszczoły.”

Na drugiej lekcji odbyły się zajęcia terenowe. Uczniowie poznawali zakupioną infrastrukturę w ramach projektu „Klasa z drewna”, a także wykorzystywali ją praktycznie na zajęciach podczas prac grupowych.

Zajęcia miały na celu kształtowanie odpowiedzialności za stan przyrody w najbliższym otoczeniu szkoły, poznanie struktury piętrowej lasu, poznanie szerokiej gamy darów lasu i żyjących tam organizmów, poznanie warunków życia w lesie, nabycie umiejętności aktywnego wypoczynku na łonie natury, zapoznanie ze sposobami pozyskiwania miodu, a także integracje grupy klasowej w trakcie zajęć grupowych.

Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział zajęciach, przyswajając praktyczną wiedzę na łonie natury.