Pszczoły chcą mieszkać w lesie-realizacja zajęć w ramach projektu „Klasa z drewna ” 28.11.2023

W dniu 28 listopada 2023 r. uczniowie klasy 3 wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Aleja Lipowa- pszczela oaza” organizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna” którego środki pochodzą z Funduszu  Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Klasa trzecia  podczas  zajęć przyrodniczych zapoznała się z rolą pszczół w przyrodzie, wartościami odżywczymi miodu, sposobami pozyskiwania miodu oraz strukturą pszczelej rodziny. Zajęcia przebiegały nie tylko w klasie, ale i też na świeżym powietrzu, w naszej wiacie edukacyjnej. Była dyskusja i dzielenie się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami, obserwacja, praca w grupach ora praca indywidualna. Uczniowie  w klasie zapoznali się z filmem edukacyjnym pt., Bartnicy Sudetów’’, oraz analizowali wiersz pt., Pszczoły’’. Chętnie też rozwiązywali zagadki , łamigłówki na wyżej wymieniony temat. Na świeżym powietrzu chętnie korzystali z pszczelej szachownicy, gry zapylacze oraz gry zgadywanki. Jak można było zaobserwować uczniowie posiadają bardzo dużą wiedzę na temat pszczelarstwa i chętnie tą wiedzą i doświadczeniami się dzielą.