Wycieczka do Auschwitz-Birkenau -27.03.2024

Nie każda wycieczka szkolna oznacza zabawę i rozrywkę. Tym razem uczniowie klas VII i VIII  pod opieką pań: Małgorzaty Wuczkowskiej i Anny Bednarek odwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny, obóz zagłady, który stał się symbolem ludobójstwa i holocaustu.

Uczestnicy wycieczki w milczeniu i zamyśleniu słuchali opowiadania pani przewodnik o historii tego miejsca, o cierpieniu, głodzie, skrajnym wyczerpaniu więźniów. Muzeum Auschwitz-Birkenau pełni ważną rolę w edukacji młodzieży i przypominaniu o przeszłości, która nie powinna zostać zapomniana. Uczniowie, którzy mieli możliwość odwiedzenia tego miejsca, stali się świadkami historii i zyskali głębsze zrozumienie znaczenia pokoju, tolerancji i szacunku dla innych ludzi.