Folder o wybranej postaci mitologicznej-05.04.2024

Projekt realizowany przez uczniów klasy VI był fascynującą podróżą w świat mitologii, gdzie każdy mógł odkryć niezwykłe postaci, pełne odwagi, siły i niezwykłych przygód. Celem było zgłębienie historii jednej z tych postaci i przedstawienie jej w formie atrakcyjnego folderu, który zachęci czytelników do zgłębienia tajemnic tego niezwykłego świata. Na pierwszych stronach zagościły imiona i nazwiska autorów wraz z tytułem mitu, który stanowił oś projektu. Hasła reklamowe zapraszały do zgłębienia tajemnic wybranych postaci, podczas gdy kolorowe ilustracje przyciągały uwagę, prezentując wybranego bohatera w pełnej okazałości.

Kolejne strony folderów ożywały dzięki cytatom z mitów, które najtrafniej charakteryzowały wybrane postacie. Notatki na ich temat stanowiły prawdziwe skarbnice wiedzy, przedstawiając informacje o wyglądzie, charakterze oraz najważniejszych wydarzeniach z życia bohaterów. Uczniowie wkroczyli w świat mitów, zgłębiając historię, które nigdy nie przestaną ich fascynować.

Na zakończenie, uczniowie wcielili się w swoich wybranych bohaterów, pisząc listy, w których udzielali ważnych życiowych rad. Te listy, zainspirowane mądrością starożytnych, stanowiły nie tylko zakończenie projektu, ale także inspirację dla czytelników, którzy mogli odnaleźć w nich uniwersalne wartości i przesłania.

Projekt był nie tylko okazją do nauki, ale także do odkrywania bogactwa kulturowego i humanistycznego dziedzictwa.

Autor: Marta Pilszak