Z wizytą na Olimpie-05.04.2024

Lekcja pod tym hasłem była jednocześnie podsumowaniem cyklu zajęć o tematyce mitologicznej oraz realizacją jednego z zadań projektu „Polak ma essę!”. Uczniowie zaprojektowali i zaprezentowali stroje i atrybuty wybranych bogów i herosów. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością oraz wiedzą na temat wylosowanej postaci, ponieważ każdy z uczestników przedstawił również najważniejsze informacje na jej temat. A skoro był Olimp, była i uczta na nim. Nie zabrakło nektaru i ambrozji, były owoce i słodkości. Lekcja upłynęła w atmosferze zabawy, ale była doskonałą okazją do powtórzenia wiadomości i kształtowania umiejętności autoprezentacji.

Autor: Anna Bednarek, nauczyciel języka polskiego