Cyberzagrożenia-spotkanie z funkcjonariuszką KPP w Namysłowie-1.04.2024

Dnia 10 kwietnia 2024 r. uczniowie klas VII -VIII uczestniczyli w warsztatach edukacyjno – profilaktycznych nt. Cyberzagrożeń, które przeprowadziła funkcjonariuszka Joanna Lech z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. Tematem spotkania były wady i zalety związane z korzystaniem z Internetu. Funkcjonariuszka zdefiniowała zjawisko cyberprzemocy, które na pozór jest niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, komentarze, ukradkiem zrobione zdjęcia, filmiki nagrane na telefon komórkowy docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób.

Policjantka przekazała również  uczniom wiele ważnych informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich wyjaśniając uczniom, czym się zajmuje Kurator, Sąd Rodzinny i Nieletnich, Ośrodki Wychowawcze i co to są czyny zabronione. Niebezpieczeństwa, na jakie narażone są dzieci i młodzież w Internecie, wynikają z braku podstawowej wiedzy w zakresie obrony przed szkodliwym oprogramowaniem, stronami wyłudzającymi dane, czy też celowymi działaniami przestępców. Spotkanie nt. Cyberzagrożeń” było z wielu zadań, które zostało zrealizowane w ramach działań profilaktycznych, poruszające problemy zagrożenia we współczesnym świecie.