„ Zrobiłem i zrozumiałem ! ”-18.04.2024

Dnia 18.04.24r. odbył się w naszej szkole konkurs „ Fizyka doświadczeniem stoi”. Miał on na celu przybliżenie uczniom jakże ciekawej , choć trudnej dziedziny nauki, jaką jest fizyka, oraz zachęcenie ich do rozwijania zainteresowań naukami przyrodniczymi poprzez doświadczenie. W tym roku do konkursu przystąpiło siedmiu uczniów klas VII-VIII. Uczestnicy zaprezentowali eksperymenty z różnych dziedzin fizyki. Komisja konkursowa w składzie: p. w-ce dyr. Anna Koncur oraz p. Joanna Barszcz wyłoniła najlepszych, biorąc pod uwagę poniższe kryteria:
• Pomysłowość przy projektowaniu doświadczenia
• Elegancję wykonania doświadczenia
• Wiedzę ogólną z danego zakresu fizyki
• Umiejętność posługiwania się językiem fizyki
Oto wyniki konkursu:
I MIEJSCE - Olga kl. VII – „ Implozja puszki”
II MIEJSCE - Urszula kl. VII - „ Kule antygrawitacyjne”
III MIEJSCE - Filip kl. VIII – „ Fontanna Herona”
Wyróżnienie – Aleksandra kl. VIII –„Silnik elektryczny” oraz „ Huśtawka ze świecy”
Uczniowie Ci wezmą udział w konkursie na szczeblu powiatowym w Namysłowie , który odbędzie się 25.04.24r. w Szkole Podstawowej Nr 2 z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie. Życzymy powodzenia!

Pozostałe doświadczenia:
Hanna kl. VII – „Ogniste tornado”
Hubert kl. VII kl. VII – „Elektroskop”
Łukasz kl. VIII – „Ciśnienie atmosferyczne w słoiku”

Gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych sukcesów w potwierdzaniu praw i zasad fizyki poprzez eksperymentowanie ! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział !

Autor: Joanna Barszcz