Nie sama szkołą młodzież żyje! Wycieczka klasowa uczniów klasy V-19.04.2024

Wycieczka klasowa piątoklasistów to czas, gdzie towarzyski aspekt wycieczki klasowej wyłania się na pierwszy plan i żadne, nawet najciekawsze mury Wrocławia, nie cieszą tak, jak beztroskie bycie razem. Zwiedzanie Wrocławskiego Rynku szlakiem słynnych krasnali dostarczyło nam wiele emocji i radości, ale nasza wycieczka to również szansa na zdobycie nowych doświadczeń, rozwój zdolności postrzegania, kształtowania wyobrażeń i myślenia, a przede wszystkim współpracy w grupie! Rozwijanie tej umiejętności było głównym celem naszej wycieczki. Escape room, bo o nim mowa, okazał się wspaniałą rozrywką dla naszej młodzieży.

Zadaniem uczniów bylo opuszczenie pokoju pokonując wczesniej sekwencję zagadek, w określonym czasie. By tego dokonać należało przełamać sporą ilość szyfrów, skojarzyć nieoczywiste elementy, a przede wszystkim działać zespołowo by finalnie dotrzeć do mety. Zachowanie chronologii posunięć, przy dobrej spostrzegawczości i odważnym myśleniu przyczynowo – skutkowym okazało się być prostą droga do sukcesu.

Autor: Wychowawca klasy