Projekt „Mała książka – wielki człowiek”-klasa I - 10.11.2021

Po raz kolejny Instytut Książki zaprosił uczniów klasy I do udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Uczniowie dostali Wyprawkę Czytelniczą, w której skład wchodzą:

1. „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej,
  2. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci.
  3. Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc  naukę alfabetu i czytania.

Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Uczniowie kl. I bardzo ucieszyli się z książek, które dostali, z zaciekawieniem przeglądali jej treść i dodatkowe materiały. Życzymy uczniom klasy I dużo zabawy i radości w poznawaniu alfabetu i nauki czytania.

Autor: Autor: Bibliotekarz szkolny