Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Pasowanie uczniów I klasy - 01.09.2021

Uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości w naszej szkole i połączone jest z uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Uroczystość poprzedziło wystąpienie Dyrektor szkoły pani Ireny Rzewuckiej, która powitała wszystkich zebranych,  kierując szczególnie gorące słowa do pierwszoklasistów i ich rodziców.

Więcej zdjęćtutaj

„Hola! Hola! Kto mnie tutaj budzi?! Kto tak krzyczy?! Kto marudzi, hałasuje, spać nie daje?! Czego chce ta cała zgraja?! „ Tymi oto słowami wzburzony Pan Alfabet powitał dzieci , które chciały dostać się do Krainy Wiedzy. Wszyscy musieli go przekonać  i udowodnić, że mają ogromne chęci do nauki i wiedzę, by Pan Alfabet mógł otworzyć swoje drzwi. W tym krótkim programie artystycznym, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i…..udało się nastąpił  doniosły moment uroczystości - ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała pani Dyrektor Irena Rzewucka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Kamiennej. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, niespodzianki i przygotowane przez rodziców rożki obfitości. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym społeczność szkolna życzy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły. Życzymy również  dużo siły i wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy. Nie zrażajcie się niepowodzeniami! Nie poddawajcie się w ciężkich chwilach! Przyjaźń, radość i uśmiech pomoże Wam pokonać każdą przeszkodę.

Dziękuję bardzo Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości  życząc Państwu jednocześnie  wytrwałości , dumy i radości płynącej z sukcesów swojego dziecka.

Autor: Wychowawczyni klasy I