Sprzątanie Świata-17.09.2021

Tegoroczna akcja Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”. W Akcji tej nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. 17 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami przystąpili do porządkowania pobliskich terenów. Jak zawsze przydatne były jednorazowe rękawice oraz worki na śmieci, gdyż  niechcianych „skarbów” było co nie miara. Hasło tegorocznej Akcji, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie. Mamy nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu przyczyniliśmy się do poprawy stanu czystości wsi Kamienna oraz Rychnów.

Autor: Koordynator szkolnej akcji - Lucyna Baliga