Bezpieczna droga do szkoły- spotkanie z policjantami.-17.09.2021

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo uczniów. W związku z tym dnia 17 września 2021 r. uczniowie klas I – III wzięli udział w corocznym programie „Bezpieczna droga do szkoły”, uczestnicząc  w spotkaniu edukacyjno – profilaktycznym z funkcjonariuszami KPP w Namysłowie. Celem spotkania było przypomnienie wielu zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa  w ruchu drogowym oraz radził jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i ich domu. Na zakończenie prelekcji uczniowie zadawali funkcjonariuszowi pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu uczniowie otrzymali „Poradnik dla dzieci rozpoczynających naukę, czyli jak unikać kłopotów w szkole i nie tylko”, skorzystali z przymierzenia różnych akcesoriów policyjnych oraz skorzystali z możliwości zwiedzenia radiowozu policyjnego.Takie spotkania odbywają się w naszej Szkole od wielu lat i przynoszą pożądane efekty.