Udział w akcji #sadziMY-04.10.2021

Polscy leśnicy co roku sadzą 500 milionów drzew. Dzięki Nadleśnictwu Namysłów koordynującemu akcję #sadziMY każdy, kto przyszedł w dniach 30.09. i 01.10.2021 r. do siedziby Nadleśnictwa, mógł dołączyć do grona ludzi, którym los planety nie jest obojętny i dostać zupełnie za darmo drzewo do posadzenia. Pani Aleksandra Głąb-Kawecka, która współpracuje ze Szkolnym Kołem Wolontariatu w Kamiennej, w ramach niniejszej akcji przejęła sadzonki malutkich świerczków i brzózek i przywiozła je do nas do szkoły. Pan Andrzej Mazurek nie pozwolił sadzonkom zmarnieć i 04.10.2021, po odpowiednim przygotowaniu klasy szóstej (próba mocy w tak zwanym skoku dosiężnym), zabrał uczniów do szkolnego ogrodu. Każdy, kto chciał posadzić drzewo, mógł to zrobić samodzielnie lub z pomocą Pana Mazurka. Po klasie szóstej drzewka sadziła klasa ósma i siódma przy raczej mentalnym, niż praktycznym wsparciu psychologa szkolnego, Pani Agnieszki Marciniak. Uczniowie i uczennice starszych klas nadali drzewom imiona i stopień pokrewieństwa, po czym wszystkie sadzonki obficie podlali. Mamy nadzieję, że Mariusz, Bogdan, Krzyś, Dawidek, Dorotka i pozostali członkowie rodziny drzewnych stworzeń dobrze się zaaklimatyzują w rzeczywistości szkolnej, czego serdecznie życzymy i sobie, i drzewkom. Ze swojej strony obiecujemy sprawdzać, jak się mają.

Autor: Opracowała: Agnieszka Marciniak