„Dzień Dyni" - 29.10.2021

W piątek, 29 października, w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Dyni". Pomarańczowy kolor dominował tego dnia, ponieważ zadaniem uczniów i nauczycieli było odznaczać się ubiorem w odcieniach dyni, co sprawiło, że można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych prac plastycznych. Ten dzień przyniósł wiele wrażeń, odkrywania i zabawy, co można zobaczyć na zdjęciach.