Coraz bliżej święta-5.12.2021

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. Uczniowie z klasy III postanowili rozpocząć wprowadzanie świątecznej atmosfery w naszej szkole poprzez pieczenie pierników. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem własnoręcznie wyrabiały piernikowe ciasto, po czym wałkowały i wycinały foremkami kształty związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia. Po upieczeniu chętnie próbowały swoich wypieków, a kolejnego dnia pięknie ozdabiały lukrem i cukrowymi posypkami. Pieczenie pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Zapach pierników roznosił się po całej szkole, wprowadzając wszystkich w ten magiczny czas. Dziękujemy Paniom kucharkom za pomoc oraz Pani Kasi za przygotowanie lukru.