Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze - 4.02.2022

Uczniowie klasy pierwszej realizują program Akademia Bezpiecznego Puchatka, którego celem jest uczenie dzieci zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. W pierwszym półroczu poznaliśmy: zasady zachowania się w szkole, na wycieczce, w lecie i w zimie, z  czego składa się droga, zasady bezpiecznego zachowania na drodze, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, deskorolce, hulajnodze oraz jakie są rodzaje znaków drogowych. Podczas kolejnych zajęć dowiedzieliśmy się jakie mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje w Internecie i jakie są zasady bezpiecznego po nim poruszania się. Spotkaniom towarzyszyli  nam pomocnicy Puchatka, którzy przybliżali niezbędną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, oglądaliśmy również filmy edukacyjne oraz wykonywaliśmy pomoce, dzięki którym poprzez zabawę mogliśmy zapamiętać najważniejsze treści.  Przed nami kolejne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w domu oraz relacje z rówieśnikami. Podsumowaniem programu będzie nasz udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa.