"O klasie IV, która robiła komiksy"-24.02.2022

"Pracujemy metodą projektu"

Uczniowie klasy czwartej powoli wdrażają się do pracy metodą projektu. Po omówieniu lektury "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" podjęli się zadania, by stworzyć własne komiksy. Zapoznali się z zasadami tworzenia tego gatunku literackiego i zabawili się w redaktorów i pisarzy. Klasa podzieliła się na grupy trzyosobowe, następnie każdy wylosował obrazki z "komiksowego story cubes", a następnie stworzyli własne przygody Kajka i Kokosza. Młodzi autorzy poradzili sobie świetnie. Czwartoklasiści podzielili się zadaniami i wykreowali fantastyczny świat bohaterów komiksów Janusza Christy. Pokłosiem poczynań naszych twórców są trzy kolorowe komiksy, którymi możemy się pochwalić. Praca zespołów rozwijała i doskonaliła podstawowe kompetencje ucznia szkoły podstawowej: kreatywność, współpraca w grupie, komunikatywność, poszukiwanie rozwiązań i prezentacja efektów swojej pracy.

Autor: Marta Pilszak i uczniowie klasy IV