Dzień Tosta-24.02.2022

Dzień Tosta - od czego się zaczęło?
Historia opiekanego chleba sięga czasów Cesarstwa Rzymskiego, a samo słowo pochodzi od łacińskiego terminu tostum, który oznacza po prostu przypalić, a w przypadku chleba - przypiec.

Choć kromki podpieczonego chleba znane były już w starożytności, wówczas przygotowywano je nie dla walorów smakowych czy nadania pieczywu chrupkości, a po to, by łatwiej i dłużej można je było przechowywać. Od 2014 roku, w ostatni czwartek lutego, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tosta, którego celem jest promowanie sztuki wytwarzania pieczywa. Najpopularniejsze są tosty francuskie, angielskie i hawajskie. W naszej szkole były to łączone smaki, zgodnie z upodobaniami smakowymi uczniówUśmiech A już niebawem obchodzić bedziemy kolejne nietypowe święto kulinarne... Zgadniecie jakie? :)
Zapraszamy do fotorelacjitutaj