Szkolny konkurs poprawności językowej zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego - 01.03.2022

Pod koniec lutego odbył się szkolny konkurs poprawności językowej zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. O miano Mistrza Poprawnej Polszczyzny walczyli chętni uczniowie z klas IV-VIII.  Młodzież musiała rozwiązać quiz składający się z 39 pytań, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Zwyciężyła Ala Lejczak, zdobywając 34 punkty. Dodatkową konkurencją była językowa gra terenowa zatytułowana "Odkoduj poprawność". W przestrzeni szkolnej rozlepiono 11 kodów QR, które kryły zadania sprawdzające znajomość poprawnej polszczyzny.W tej zabawie bezkonkurencyjna okazała się Martyna Duda, która udzieliła wszystkich poprawnych odpowiedzi. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach!

Autor: Anna Bednarek