Gry planszowe na języku polskim-23.03.2022

Uczniowie klasy VIII omawiali na lekcjach języka polskiego "Quo vadis. Produktem finalnym pracy z lekturą było stworzenie gier planszowych w oparciu o treść dzieła Henryka Sienkiewicza .Uczniowie pracowali w kilkuosobowych grupach. Młodzież stanęła przed ciekawym i kształcącym różne umiejętności wyzwaniem: ich zadaniem było wymyślenie i zapisanie reguł gry, nadanie jej tytułu, zapisanie na kartach gry pytań dotyczących bohaterów i świata przedstawionego utworu oraz ozdobienie planszy. Musieli pracować zespołowo z zachowaniem reguł pracy grupowej. Efekty były znakomite - powstały nawet ręcznie robione pionki i kostki. Gry z pewnością posłużą uczniom, choćby do powtórzenia treści lektury  przed czekającym ich egzaminem ósmoklasisty.

Autor: Anna bednarek