O autorytetach i prezencie do szkolnego ogrodu-26.09.2022

Szkoła szkołą, a pierwszymi autorytetami dzieci na ogół są rodzice. Im dzieci starsze, tym łatwiej dorosłemu zapomnieć, że jest się dla dziecka ważnym punktem odniesienia. Wiedząc to, doceniamy ludzi uczących dzieci tego, co sami umieją, będących dla dzieci autorytetami tego ciekawszego, epistemicznego rodzaju.  Tata Seweryna, autorytet właśnie tego ciekawszego rodzaju, zbudował z synem domek dla owadów i wspólnie z nim oraz z dziećmi, które chciały mu towarzyszyć, umieścił domek w ogrodzie szkolnym. Konstrukcja jest przepiękna (sami zobaczcie!), ale to nawet nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi o to, żeby w świecie, gdzie większość rzeczy dałoby się kupić, a większość ludzi zastąpić, szanować wiedzę i umiejętności na tyle, by chcieć je przekazywać dzieciom jako coś wartościowego.

Dziękujemy Panie Mirosławie.