Prace w szkolnym ogródku-11.10.2022

Coraz częściej przekonujemy się, że dzieci potrzebują częstego kontaktu z przyrodą. Co więcej – jest on dla nich dość często jedyną drogą, w której mogą o coś zadbać, o coś się zatroszczyć. Dzieci mają dużo do zaoferowania, o czym same częstokroć nie wiedzą. Stworzenie dla nich przestrzeni, którą mogliby po swojemu kształtować i o nią po swojemu dbać, jest naszym szkolnym pomysłem (jednym z wielu) na wzmacnianie empatii „w czasach zarazy”.

Nasza szkoła w ubiegłym roku brała udział w ogólnopolskim konkursie Drzewo Franciszka 2022. Nasz projekt – rozwój Strefy Kontaktu Człowieka z Przyrodą - wskazywał na powiązania edukacji ekologicznej, psychologii człowieka i encykliki papieża Franciszka „Laudato si'". Nie, nie uzyskaliśmy niestety nagrody, ale też nie żałujemy zgłoszenia. Praca z najlepszymi dziećmi świata i równie wspaniałymi dorosłymi (Pani Krystyno, Panie Arkadiuszu, Pani Dario, Pani Anno oraz wszyscy dorośli z Rady Rodziców - dziękujemy raz jeszcze pokazuje niezmiennie, że świetnie sobie radzimy poza schematami.
                                                         Zapraszamy do ogrodu, jesienią wciąż jest piękny.