Wycieczka do fabryki bombek klasy I-III "Szklany świat" w Krośnicach-19.10.2022

18.10.12.2022r. uczniowie klasy I, II i III  wraz z wychowawcami, wybrali się do Krośnic, aby zwiedzić ,,SZKLANY ŚWIAT” czyli, fabrykę  ozdób choinkowych. Mogliśmy  tam zobaczyć, jak wygląda produkcja bombek choinkowych.  Po fabryce oprowadzała nas jedna z pracownic, która w interesujący sposób opowiedziała o pracy na poszczególnych działach. Produkcja bombek wcale nie jest taka prosta. Po zwiedzeniu fabryki, odbyły się warsztaty  plastyczne podczas których mogliśmy samodzielnie malować bombkę,  wykorzystując swoje umiejętności plastyczne.

Uczniowie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych i teraz już wiedzą, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny, ale i ciekawy proces.   Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Duża różnorodność szklanych ozdób sprawiła, że trudno było wybrać tylko jedną bombkę. Zwiedzanie fabryki dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, o których przypominać będą  błyszczące w świetle choinki bombki. W drodze powrotnej odwiedziliśmy  restaurację McDonald’s. , która również była jednym z zaplanowanych celów wycieczki. Wzbogaceni w wiedzę i doświadczenie wróciliśmy  do szkoły , zmęczeni , ale pełni wrażeń.

Relacja filmowa. Zapraszamy do obejrzenia

Autor: Wychowawcy : Teresa Hnat, Marlena Woźniak, Urszula Skobelska