Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa -28.10.2022

Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2022/2023 do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. Dzięki otrzymanej dotacji zakupiliśmy 193 książki z kanonu literatury dziecięcej, młodzieżowej, historycznej oraz ukazujących wartość rodziny i życia człowieka. Na podstawie zakupionych nowości czytelniczych realizujemy szereg zadań z tym związanych.

Chcemy pochwalić się realizacją projektu edukacyjnego w klasie I i III. Klasa I zrealizowała zadanie pt.: „ Z Elmerem przez świat” na podstawie książki pt. „Elmer i Wilbur”. Po zapoznaniu się z  treścią książeczki i dyskusji dotyczącej przygód słonia Elmera, uczniowie klasy I wykonali plakat słonia. Natomiast klasa III wykonała makiety drzew do książki pt.:” Drzewo do samego nieba”.  Zapraszamy do galerii prac. Niedługo kolejna relacja z realizacji zadań.

Autor: Bibliotekarz szkolny