Najpiękniejszy różaniec rodzinny -wyniki konkursu-klasy I-III - 07.11.2022

105 lat temu małej wiosce w Portugalii, w Fatimie trojgu dzieciom objawiła się Matka Boża. W czasie ostatniego objawienia 13 października 1917 roku Maryja  powiedziała, że jest Królową Różańca i przybywa, wezwać ludzi, by już dłużej nie obrażali Boga grzechami,  aby codziennie odmawiali różaniec.  Św. Jan Paweł II  wyznał, że różaniec to była jego ulubiona modlitwa, a jako papież 16 października  2002r wzbogacił tę modlitwę i dodał Część Światła.  W drugiej połowie października, aby uczcić te  piękne i ważne wydarzenia został ogłoszony w naszej szkole konkurs dla uczniów kl. I-III -  „Najpiękniejszy różaniec rodzinny”.

Zadaniem uczestników było wykonanie jak najpiękniejszego różańca we wspólnocie rodzinnej. Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały m.in. żołędzie, kasztany, jarzębinę, dziką różę, metalowe śrubki, kolorowe koraliki, cukierki, chrupki, żelki, modelinę, plastelinę, plastikowe nakrętki, fasolę orzechy, popcorn itp.

Różańce zostały zaprezentowane na wystawie i można było je  podziwiać do 7 listopada.  Zachwycały swoją oryginalnością, kolorami,  techniką wykonania, a wszystkie okazały się niezwykle, m.in.  mocne, stalowe nie do zniszczenia, ale także pyszne i słodkie, które można by były ze smaczkiem skonsumować.

Szkolna Komisja w składzie: Pani Dyrektor Irena Rzewucka, Pani Teresa Hnat, Pani Urszula Skobelska, Pani Małgorzata Wuczkowska, Pani Elżbieta Wodziana,  oceniała oryginalność pomysłu, estetykę wykonania, dokładność.  Ale wyłonienie zwycięzców okazało się bardzo trudnym  zadaniem, gdyż każda z prac konkursowych to prawdziwe dzieło sztuki.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów, natomiast najliczniejszą grupę stanowili uczniowie z  kl. II. Ogłoszenie wyników odbyło się dnia 7 listopada podczas szkolnego apelu. Dyplomy i nagrody  uczestnikom konkursu wręczyła Pani Dyrektor Irena Rzewucka.

Szczególne podziękowania składamy Rodzicom za wielkie zaangażowanie i pomoc  dzieciom w przygotowaniu różańców na konkurs.

WIELKIE GRATULACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Wyniki konkursu: