Międzynarodowy Dzień Tolerancji-16.11.2022

16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Klasy pierwsza i trzecia postanowiły w szczególny sposób pokazać jak dobrze znane jest im pojęcie ,,Tolerancji’’ czyli życzliwość, zrozumienie i integracja. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto, na zajęciach rozmawialiśmy  o tolerancji i inności. Obejrzeliśmy również film edukacyjny pt,,Urodziny Maćka czyli kilka słów o tolerancji’’

Każda klasa wykonała podczas zajęć plastycznych plakaty na których pokazała jak bliskie jest im pojęcie ,,tolerancji’’ Dzieci pokazały w swoich pracach, że choć jesteśmy różni to i tak  możemy stworzyć coś wspólnego i zawsze możemy znaleźć coś, co nas łączy. Na ,, Drzewku Serdeczności’’ uczniowie przypinali listki życzliwości, czyli  dobre słowo dla innych. Dominującą wartością tego dnia był szacunek. Uczniowie wypowiadali się na temat swoich uczuć, wrażeń i spostrzeżeń. Na koniec dnia wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy , że ,,Wszyscy jesteśmy inni, ale nigdy gorsi. Po prostu różni”.

Autor: Wychowawcy klas- Marlena Woźniak, Teresa Hnat