Dzień Pozdrowień na języku polskim-21.11.2022

Z  okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień  uczniowie klasy IV na języku polskim zaprojektowali „życzliwą kartkę”, na której napisali pozdrowienia i kilka miłych słów do rówieśników ze szkoły w Nowej Wsi Ujskiej w województwie wielkopolskim. Podobne zadanie wykonali uczniowie klasy VII, wymieniając się życzliwymi kartkami ze szkołą w Jaworznie.

Przy okazji przećwiczyli i powtórzyli zasady adresowania i poprawnego zapisu pozdrowień.  Natomiast uczennice klasy VII zawitały do uczniów klasy II i zapoznały dzieci z bajką Joanny Rańdy o wrocławskim krasnalu Życzliwku, która udowadnia, że uśmiech i życzliwość odmieniają ludzkie serca i czynią świat piękniejszym.

Autor: Anna Bednarek