„Hazard? Nie daj się wciągnąć!"-23.11.2022

W dniu 23.11.2022 r. odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka Krajowej Administracji Skarbowej, pani Emilia Piłyp, która w ramach ogólnopolskiej akcji  edukacyjnej  pn.: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!" , skierowanej przede wszystkim do osób niepełnoletnich, które mogą zetknąć się z propozycją udziału w zabronionych dla nich grach hazardowych, poprowadziła spotkanie z uczniami klasy VII i VIII, podczas którego  zwróciła uwagę na problemy, jakie wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne.

Podczas dyskusji z młodzieżą pokazała z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych. W/w akcja i spotkania z młodzieżą mają na celu podniesienie świadomości uczniów o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych oraz uświadomienie młodym ludziom tego jakie zagrożenia związane są z hazardem i aby nie dali się namówić na korzystanie z nielegalnych gier.