Spotkanie z policjantem-25.11.2022

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Dlatego kontynuując współpracę z Policją w ramach działań profilaktycznych tym razem uczniowie klas V-VIII, uczestniczyli w spotkaniu z Panem Pawłem Chmielewskim st. asp. z Komenty Powiatowej Policji w Namysłowie.

Główny cel jaki przyświecał  spotkaniu z uczniami, to kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa oraz przygotowanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach. Pan Policjant zwracał uwagę na bezpieczeństwo na drodze i zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania ruchu drogowego. Uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach łamania prawa, sięgania po środki uzależniające, dopalacze, udziału w niebezpiecznych zabawach, stosowania agresji wobec innych czy nieuczęszczania do szkoły. Prelekcje dotyczyły też zagadnień cyberbezpieczeństwa, odpowiedzialnego korzystania z Internetu, rozważnego umieszczania wszelkich informacji czy fotografii na portalach internetowych. Młodzież dowiedziała się też o tym, kim jest nieletni wobec prawa i jaka jest odpowiedzialność prawna nieletnich za popełnione czyny. Uczniowie klasy VIII dostali też materiały edukacyjne do poszerzenia swojej wiedzy nt. bezpieczeństwa nieletnich. Bardzo dziękujemy panu Pawłowi Chmielewskiemu za spotkania i mamy nadzieję na kontynuację współpracy i kolejne spotkania.