Warsztaty profilaktyczne nt. „Agresja i przemoc rówieśnicza-jak nad nimi zapanować?”-05.12.2022

„Czasami jedna, trafiająca w sedno myśl może sprawić, że zmienisz sposób patrzenia na świat. Twoja postawa i przekonania mają ogromny wpływ na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne.”

W dniu 05 grudnia w naszej szkole gościliśmy panią Elżbietę Cichoń, specjalistę z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie, która poprowadziła z uczniami klas I-IV warsztaty profilaktyczne nt. „Agresji i przemocy rówieśniczej-jak nad nimi zapanować?”, a z uczniami klas V-VIII warsztaty nt: „Depresji-zachowań autodestrukcyjnych”.

Podczas zajęć w klasach młodszych uczniowie poznali zagadnienia związane z agresją i jej rodzajami, przemocą i rolami, jakie tworzą się w sytuacji przemocy, czym jest przemoc szkolna oraz jakie mogą być jej skutki oraz jak sobie radzić ze złością i przy okazji jak być asertywnym. Klasy starsze natomiast poznały pojęcie depresji, czym się charakteryzuje depresja u nastolatków, jakie są jej objawy oraz czynniki ryzyka i czynniki chroniące przed depresją. Uczniowie poznali przykłady działań profilaktycznych oraz jak pomóc osobom w tzw. kryzysie,  a co najważniejsze, gdzie szukać pomocy w razie potrzeby i do kogo się zwrócić z prośbą o pomoc. Bardzo dziękujemy pani Elżbiecie Cichoń za przeprowadzone warsztaty i owocnie spędzony czas z młodzieżą naszej szkoły.