Mikołajkowe pierniki-06.12.2022

Z okazji Mikołajek w klasie VII odbyły się warsztaty ozdabiania pierników lukrem królewskim. Tego dnia młodzież przyniosła ze sobą posypki, polewy i pisaki. Ciastka i lukier młodzież otrzymała dzięki uprzejmości Kliniki Piernika- Pierniczki Ozdobne. Zajęcie bardzo zaangażowało młodych artystów, każdy pierniczek był kolorowy i jedyny w swoim rodzaju.

Dzięki temu,że zostały przygotowane do powieszenia na choince, niejeden znajdzie swoje miejsce na domowym drzewku (o ile nie zostanie wcześniej ze smakiem zjedzony). Świąteczny zapach korzennych przypraw i miodu unosił się w sali jeszcze długo po zakończeniu zajęć.

Autor: Anna Bednarek