Razem możemy więcej-15.12.2022

Zespół Szkolno - Przedszkolny wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich  z Kamiennej postanowili przesłać świąteczny upominek  Polakom na Wschodzie. Włączyliśmy  się  do  akcji zorganizowanej przez Fundację Studio Wschód TV Wrocław : „Świąteczna pomoc dla Rodaków na Wschodzie”. W szkole uczniowie wraz ze swymi wychowawcami przygotowali 10 paczek, a KGW w świetlicy wiejskiej 13. W sumie 23 duże paczki bogate w przeróżne artkuły spożywcze zawieźliśmy do Studia Wrocław.

A  to piękne dzieło dokonało się  dzięki tak wielkiej rzeszy dobrych serc, szlachetnych i wrażliwych na trudny, a w obecnym czasie tragiczny los naszych Rodaków za Wschodnią granicą. Wszystkim darczyńcom i zaangażowanym w tę świąteczną akcję charytatywną składamy serdeczne podziękowania: uczniom, nauczycielom, rodzicom, mieszkańcom Kamiennej i znajomym. Wyrazy szczególnej wdzięczności składamy Prezesowi Ekowodu Panu Arturowi Masiowskiemu za  osobisty  i bezpłatny dowóz paczek do Wrocławia.  Po świętach planujemy przekazać agregat prądotwórczy oraz dary, które jeszcze dzisiaj wieczorem zostały przekazane przez mieszkańców Kamiennej i KGW Rychnowianki.  Dzisiaj o godz. 17.00 nasze dary wyruszą  z Wrocławia na Ukrainę,  może w kolejnych odcinkach „Studio Wschód” zobaczymy komu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia zostały przekazane.